Na czym polega leasing aut używanych?

Na czym polega leasing aut używanych?

Kierowcy coraz częściej decydują się na leasing samochodów, zamiast kupować pojazd za gotówkę. Dla wielu z nich druga opcja wiązałaby się ze wzięciem kredytu, co może dość mocno zniechęcać. Leasing pozwala na korzystanie z wybranego samochodu poprzez opłacanie comiesięcznych rat. Podpisuje się w tym celu umowę, np. na 2 lata, a po jej wygaśnięciu można kupić dane auto, wymienić je na inne czy zrezygnować.

Używany samochód – czy można mu ufać?

Wiele osób obawia się używanych samochodów i myśli, że jedynie zakup pojazdu prosto z salonu daje gwarancję komfortowej jazdy bez ciągłych usterek. Trzeba jednak wiedzieć, że samochody, które trafiają do ofert leasingowych, są dokładnie sprawdzane. Ich stan musi być idealny zarówno pod względem działania, jak i wyglądu. Nawet zakup samochodu z salonu nie daje nigdy stuprocentowej gwarancji, że nic się w nim nie zepsuje. Nie należy zatem martwić się o to, że pojazd używany będzie w gorszym stanie niż nowy.

Gdzie szukać ofert na leasing aut używanych?

Leasing samochodu używanego można szybko załatwić online za pośrednictwem takich serwisów jak Carberry. Dostępne są zarówno leasingi konsumenckie, jak i operacyjne. Mogą z nich korzystać osoby prywatne i firmy, a umowy podpisuje się bez wychodzenia z domu. Taki pośrednik to pewność, że auto przeszło kontrolę stanu technicznego i pochodzi od sprawdzonego dealera. W ofercie Carberry znajdują się zarówno SUV-y czy vany, jak i modele coupe czy sedany.

Leasing to nie wszystko

Leasing – auta używane w tej formie wynajmu to nie wszystkie opcje, z których można skorzystać. Jeśli chodzi o systemy ratalne, to dostępne są także kredyty balonowe czy wynajem długoterminowy. Wiele możliwości pozwala na dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb konsumenta. Ten, jeśli tylko chce, może dodatkowo powiększać swoje raty poprzez wybieranie opcji dodatkowych takich jak np. pakiet assistance.

Dodaj komentarz