AUTO DETAILING – CO TO TAKIEGO?

AUTO DETAILING – CO TO TAKIEGO?

Często na ulicach widzimy samochody, które wyglądają niczym dopiero wyprowadzone z salonu. Okazuje się jednak, że nawet starsze modele aut mogą wyglądać ciekawie i być bardzo zadbane. Źródłem doskonałego wyglądu pojazdu jest m. in. auto detailing. Czym jest i kiedy warto z niego korzystać?

Auto detailing to proces renowacji, konserwacji oraz czyszczenia całego samochodu albo jego pojedynczych elementów. Przeprowadzana kuracja może trwać nawet kilka dni. Efektem zastosowania tego procesu jest błyszcząca, odnowiona karoseria, dokładnie wyczyszczona tapicerka czy zabezpieczona i zakonserwowane nadwozie.

ZALETY AUTO DETAILINGU

Auto detailing jest stosowany zarówno w przypadku nowych, jak i używanych samochodów. Dzięki temu pojazdy nie mają żadnych uszczerbków, które mogą nabyć podczas przewożenia. Proces może być zastosowany na zewnątrz oraz wewnątrz samochodu. Ostatecznie właściciel auta dostaje lśniący i błyszczący pojazd.

Wiele osób decyduje się na generalną renowację samochodu tuż przed podjęciem decyzji o sprzedaży, co wiąże się z podniesieniem ceny rynkowej. Inni korzystają z auto detailingu, aby zwiększyć czas użytkowania czterech kółek. Są jednak i tacy, którym zależy na tym, aby ich samochód był odświeżony i nieskazitelnie piękny.

KONSERWACJA WEWNĄTRZ

Auto detailing może być również prowadzony wewnątrz auta. Wówczas odnawiane są tapicerka, plastiki oraz pozostałe elementy pojazdu. Nie jest to odkurzanie czy pranie. Można go określić jako proces, który skupia się na renowacji każdej, nawet najmniejszej części samochodu. Czyszczeniu poddawane są także kokpit, listwy oraz uszczelki.

Oprócz samej renowacji auto poddawane jest konserwacji i różnego rodzaju zabezpieczeniom, a to wszystko gwarantują specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do takich procesów. Dobór środków ma tu ogromne znaczenie, dlatego że źle dobrany środek może odbarwić bądź trwale uszkodzić pojedyncze elementy znajdujące się wewnątrz pojazdu.

Więcej na temat renowacji samochodu, napraw pojazdów oraz autoserwisów można znaleźć na stronie http://www.impwar.pl/.

Dodaj komentarz