Lato coraz mniej daje o sobie znać. Drzewa nabierają złocistych kolorów, dzień jest coraz krótszy, w powietrzu czuć zimniejsze podmuchy. Tak… lada moment jesień zagości u nas na dobre. Nie tylko my musimy przygotować się na zmianę pory roku. Powinniśmy również pamiętać o naszym pojeździe.

Jesień to przede wszystkim późny świt, wczesny zmierzch i coraz częściej pojawiające się chmury, mżawki i ulewy. Nasz samochód musi być w stu procentach przygotowany do takich warunków atmosferycznych. Dlatego też skontrolujmy jego oświetlenie – musimy mieć pewność, że na drodze będziemy doskonale widoczni. Nie ograniczajmy się tylko do świateł mijania i długich – sprawdźmy też przeciwmgielne i stopu. Ze względu na częste deszcze, konieczne jest też zweryfikowanie stanu i jakości naszych wycieraczek. Nie ukrywajmy – latem rzadko zwracamy uwagę na ich kondycję. I to niestety może nas zgubić. Tylko sprawne gumy będą dobrze zbierać wodę, a my dzięki temu nie będziemy mieć problemów z widocznością. Poza tym przed jesienią warto też umyć szyby wewnątrz samochodu. Latem mogły one stać się siedliskiem kurzu, który przy i tak ograniczonej widoczności jeszcze bardziej ją pogarsza. Przy tej okazji sprawdźmy też uszczelki w drzwiach i prowadnice szyb. O tej porze roku ogromną zmorą dla kierowców jest też wilgoć wewnątrz pojazdu. To właśnie przez nią parują szyby przez co nasza widoczność jest drastycznie ograniczona. Dlatego też należy odkurzyć kanały wentylacyjne i spryskać je preparatem dezynfekującym. Warto również wymienić filtr kabinowy/pyłkowy.

Przed jesienią powinniśmy również sprawdzić, jak ma się nasze auto pod kątem elektryki. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz samochód jest rzeczywiście świetnie przygotowany do nowej pory roku, warto odwiedzić serwis samochodowy. Tego rodzaju przegląd oferuje na przykład http://www.impwar.pl/ Specjaliści chętnie sprawdzą, czy wszystko jest w porządku. Przy tej okazji możemy poprosić i skontrolowanie zawieszenia, układu kierowniczego i hamulcowego, czy poziomu i stanu płynów w naszym pojeździe.