Potrzebujesz szybkiej gotówki, ale twoja zdolność kredytowa jest niska? Nie udało Ci się otrzymać tradycyjnego kredytu? A może jesteś wpisany w KRD i BIK? Nic straconego! Z pomocą przychodzi auto pożyczka, którą można otrzymać przy minimum formalności. Jak działa i jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać auto pożyczkę? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. Życzymy miłej lektury!

Auto Pożyczka – Jak działa?

Auto pożyczka, czyli pożyczka pod zastaw samochodu, to prosty i szybki sposób na otrzymanie szybkiej gotówki. W ramach zabezpieczenia, pożyczkodawca musimy zastawić nasz samochód. Oczywiście nadal będziemy mieli możliwość korzystania z samochodu, także nie musimy martwić się o dojazdy do pracy czy na zakupy. Jest to tylko forma zabezpieczenia przez pożyczkodawcę, gdybyśmy zaprzestali spłacać rat. Otrzymana kwota takiej pożyczki może być różna, wszystko w zależności od posiadanego przez nas samochodu, ale to wyjaśnimy poniżej. Jest to coraz bardziej popularna i o wiele bezpieczniejsza forma zastawu, niż np. zastaw nieruchomości. 

Auto Pożyczka – Warunki, które należy spełnić

Jeżeli jesteśmy zainteresowani taką auto pożyczką, musimy spełnić szereg warunków, które nie są skomplikowane i trudne do wypełnienia.

Aby starać się o taki kredyt musimy być jedynymi właścicielami samochodu, który musi być uznany jako nowy. Wyjątkiem są samochodu zabytkowe, których wartość potrafi przekraczać wartość samochodów nowoczesnych. Auto pożyczkę otrzymamy, nawet jeżeli nie mamy zdolności kredytowej, albo jesteśmy wpisani w BIK lub KRD. Dlatego jest to tak świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki szybko.

Tak jak napisaliśmy wcześniej, głównym warunkiem, który należy spełnić, jest posiadanie sprawnego i w miare nowego auta(z wyjątkiem aut zabytkowych). Jak można się domyślić, im większa wartość pojazdu – tym większa gotówka możliwa do otrzymania. Kolejnymi warunkami, które należy spełnić, są:

  1. Być osobą pełnoletnią,
  2. Posiadać ważny przegląd techniczny pojazdu,
  3. Pojazd musi mieć ważne ubezpieczenie OC/AC,
  4. Musimy posiadać dowód rejestracyjny pojazdu,
  5. Nasz pojazd posiada tylko jednego właściciela,
  6. Musimy posiadać ważny dowód osobisty.

Jeżeli spełniamy i zgadzamy się na wszystkie powyższe warunki, to możemy przejść do składania wniosku. Ten możemy zrobić w placówce parabanku, albo przez internet. Co się dzieje po zaakceptowaniu naszego wniosku? Opisujemy poniżej.

Auto pożyczka – Formalności

Jeśli pożyczkodawca wydał zgodę na udzielenie kredytu, to zostały nam ostatnie, proste kroki do spełnienia, aby cieszyć się gotówką na naszym koncie. Kredytodawca poprosi nas o wpisanie go jako współwłaściciela samochodu. Jest to forma zabezpieczenia, gdybyśmy nie spłacali rat. Możemy to zrobić w najbliższym wydziale komunikacji. Dostaniemy odpowiedni formularz do wypełnienia, a jeżeli wszystko zrobiliśmy prawidłowo – dostaniemy potwierdzenie, które musimy dostarczyć do pożyczkodawcy. Po prawidłowym wykonaniu wszystkich kroków pozostanie nam czekanie na gotówke. Ta powinna pojawić się na koncie w ciągu 24 godzin od złożenia potwierdzenia wpisu. 

Najlepsze warunki pożyczki pod zastaw auta znajdziesz na: https://autokapital.pl